IX Spotkanie Klubowe - Klub Trenerow Biznesu

Przejdź do treści

Menu główne:

O Klubie > wydarzenia

IX Spotkanie Klubowe - 23 listopada 2013

Temat przewodni – Komunikacja

Harmonogram

9.30-10.00 czas na rozpłaszczenie i kawę
10.00-11.00
gry i zabawy na rozpoczęcie, tj. wszystko to co pozwala ludziom poznać się na początku w sposób wspierający jakość późniejszej komunikacji.
11.00-13.00
warsztat „Trudne pytania o komunikację - koncepcja von Thun”. Celem warsztatu nie jest poznanie koncepcji komunikacji von Thuna, ale wykorzystanie i przeanalizowanie jego propozycji prowadzenia warsztatu - Beata Jakubowska  
13.00-14.00
jedzonko, jak to już bywało, wyciągamy kanapki lub zamawiamy pizzę.
14.00-15.30
"Jak przygotować najkrótsze szkolenie z komunikacji" - Waldemar Kamiński.
15.30-16.00 - "Komunikacja niewerbalna - lekcja salsy" - Jakub Izbicki
16.00
17.00 ćwiczenia poprawiające jakość komunikacji.

Miejsce spotkania:
Siedziba Klubu:
Warszawa-Wilanów
ul. Królowej Marysieńki 90, I piętro

Wymagana jest rejestracja obecności on-line:
https://www.firma2000.pl/formularz/formularz.php

Relacja

IX Spotkanie Klubowe otworzyło nową tematykę, która mam nadzieję będzie kontynuowana, tj. mierzenie się z własnymi trudnościami lub wypróbowywanie nowych form pracy trenerskiej.

Warsztat aktywizujący przeżycia wg S. von Thuna dostarczył wszystkim wiele emocji, również tych trudnych. Dziś z informacji pisanych oraz z gorącej linii telefonicznej wiem, że przekształciły się one w pozytywne i budujące, co jest powodem i mojej ogromnej radości.  Ta część spotkania znacznie się przedłużyła, co nie pozwoliło w pełni skupić się na temacie zaproponowanym przez Waldka. Bywa tak, że zadaniem trenera, szczególnie trenera wewnętrznego, jest w maksymalnie krótkim czasie przygotować uczestników do rozpoczęcia zadań i to efektywnego rozpoczęcia. Co jest najważniejsze? Jaki jest klucz do sukcesu handlowca? Jeśli mogę udzielić tylko jednej rady, co zrobić aby zbudować zaufanie, co mam powiedzieć? Mam nadzieję, że na kolejnym spotkaniu wrócimy do tego tematu.

Tanecznym krokiem, w rytm salsy i pod przewodnictwem Kuby zamknęliśmy spotkanie. Odrobinę ruchu i muzyki doskonale nam zrobiło, ale nie była to jedynie zabawa. Kuba zaprosił nas do zmiany perspektywy i zachęcił do niewerbalnej komunikacji opartej na całkiem innych zasadach, niż te, które stosujemy na codzień. I do tego tematu, mam nadzieję wrócimy.


 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego