X Spotkanie Klubowe - Klub Trenerow Biznesu

Przejdź do treści

Menu główne:

O Klubie > wydarzenia

X Spotkanie Klubowe - 22 lutego 2014

Harmonogram:

09.45-10.00
rejestracja uczestników. Czas na rozpłaszczenie się, zrobienie sobie kawy i przytwierdzenie identyfikatorów do osób itd.
10.00-10.30
lodołamacz.
10.30-12.00
Jak przekonać zarząd, że szkolenie się opłaciło? - studium przypadku zastosowania metody oceny szkolenia Success Case Metod - Beata Jakubowska
12.00-13.00 - dyskusja - narzędzia do pomiaru sukcesu.
13.00-13.45
przerwa na jedzonko, zwyczajowo wyciągamy kanapki lub zamawiamy pizzę.
13.45-16.45
Narzędzia psychometryczne - FACET5 Piotr Sosiński z Bussiness Center
16.45-17.00 - Zamknięcie spotkania.


Dla tych, którzy wybierają się po raz pierwszy adres:


DTI Polska.
ul. Królowej Marysieńki 90 (Wilanów)
02-954 Warszawa

Udział w spotkaniu wymaga rejestracji on-line:
Nie wpisujcie firmy, rejestracja trwa wtedy krócej:).
https://www.firma2000.pl/formularz/formularz.php

Członkowie Klubu Trenerów - udział zawsze był i będzie nieodpłatny.
Sympatycy Klubu i goście - oczekujemy "datku" na pokrycie kosztów organizacyjnych i kosztów przerwy kawowej. Płatne na miejscu.

Ilość miejsc - w przypadku liczby Klubowiczów przekraczające pojemność sali szkoleniowej - wynajmujemy halę i zmieniamy lokalizację spotkania.
W przypadku pozostałych gości - informujemy o zakończeniu zapisów.

Relacja z X spotkania Klubu

galeria


X Spotkanie było nieco inne niż wszystkie dotychczasowe. Z złożenia miało być ono „czysto wiedzowe”, bliższe formule konferencji niż warsztatowej. Wzięło w nim udział 25 osób łącznie z prowadzącymi. Przy tej liczebności okazało się, że ustawienie krzesełek w kręgu, wzorem międzynarodowej i zasłużonej organizacji AA, nie jest możliwe. Pierwszy raz wykorzystaliśmy ustawienie kinowe. Co ciekawe, nie ucierpiała na tym atmosfera typowa dla naszych spotkań. Dokonaliśmy odkrycia godnego Amerykańskich Naukowców - atmosferę tworzą ludzie a nie krzesła.

Na pierwszej części spotkania przyjrzeliśmy się studium przypadku z zastosowania Success Case Method
narzędzia oceny efektywności szkolenia. Na drugiej części dowiedzieliśmy się o FACET5, narzędziu psychometrycznym, które można wykorzystywać: przy rekrutacji pracowników, przy restrukturyzacji przedsiębiorstwa, do oceny luk kompetencyjnych lub jako narzędzie wspierające pracę coacha, trenera rozwoju osobistego, doradcy zawodowego. Dla wielu osób oba tematy okazała się interesująca ale Kolb czuwał nad nami. Przyzwyczajenie do cyklu: doświadczenie, refleksja, teoria, zastosowanie - dało znać o sobie. Zabrakło nam doświadczenia, a zastosowanie było potraktowane zbyt pobieżnie. Ujawniła się typowa różnica między konferencją a szkoleniem. Nie ma jednak tego złego… Poczucie braku, zainspirowało nas do opracowania tematów na kolejne spotkania. W zapowiedziach:  Insights Discovery, ROI, planszówki w służbie szkoleń, jak pracować szkoleniowo z niepełnosprawnymi, gęsi (też nie wiemy o co chodzi), nowy coaching, praktyczne ćwiczenia z SCM. Brzmi zagadkowo? Tym lepiej.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego