XII Spotkanie Klubu Trenerów Biznesu - Klub Trenerow Biznesu

Przejdź do treści

Menu główne:

O Klubie > wydarzenia

XII Spotkanie Klubowe - 20 września 2014

Harmonogram:

09:30-10:00 – czas na rozpłaszczenie się, przywitanie i zrobienie sobie kawy
10:00-10:20 – zabawa na rozpoczęcie
10:20-11:20 –
w ramach nowego cyklu Trener po godzinach- Motocyklem przez Skandynawię - Jakub Izbicki
11:20-11:35 – przerwa specjalnie na zamówienie pizzy
11:35-13:35 - „Zrozumieć przedmiot - wstęp do negocjacji handlowych (zakupowych)” Dorota Czołak
13:35-14:35 – przerwa obiadowa, czyli jak zwykle kto woli przynosi kanapki, kto ma zdrowie je pizzę :)
14:35-16:35 - „Korzyści z wdrożenia i utrzymywania systemów zarządzania” Grażyna Żarlicka
16:35-17:00 – podsumowanie i zamknięcie spotkania
Sala dostępna jest jeszcze przez godzinę po zakończeniu aby każdy mógł porozmawiać z innymi indywidualnie, czyli coś co zwie się obecnie networkingiem. Takie czasy, nawet stare dobre ploty mają angielską nazwę :)


Relacja:

Tym razem spotkaliśmy się w niewielkim, warsztatowym gronie. Przypomnieliśmy sobie do czego można wykorzystać „herby” aby bezstresowo i w ciekawy sposób poznać się z uczestnikami szkolenia.
Kuba zaserwował nam opowieści o swojej wyprawie motocyklowej po Skandynawii, które ilustrowane były pięknymi zdjęciami z niezwykłych miejsc. Dowiedzieliśmy się też jak wyprawa była planowana, co trzeba ze sobą zabrać i ile to wszystko kosztowało. Tym wystąpieniem został zapoczątkowany cykl „Trener po godzinach”, który będzie kontynuowany na kolejnych spotkaniach.
Dorota przeprowadziła z pozoru proste ćwiczenie dzięki, któremu zrozumieliśmy co konkretnie składa się na cenę produktu i jak tę wiedzę wykorzystać np. korzystając z wyprzedaży. Teraz chyba dla każdego jest jasne, że tanio nie koniecznie oznacza opłacalnie.
Grażynka z „lotu ptaka" wprowadziła nas w tematykę ISO, w której jest ekspertem. Przekonaliśmy się, że tematyka zarządcza w przedsiębiorstwie jest wieloaspektowa, a jej przedstawienie wymaga dużych umiejętności trenerskich.
Obie trenerki otrzymały informacje zwrotne dotyczące ich silnych stron jak i wskazówki w jaki sposób w przyszłości prowadzić szkolenia aby były one skuteczniejsze.
Wygospodarowaliśmy również trochę czasu na porozmawianie o trenerskich kłopotach, czyli tzw. trudnych sytuacjach szkoleniowych. Jedno z pytań zostało upublicznione tutaj:
Jak spacyfikować uczestnika

galeria...

Fiszki o prowadzących:

Grażyna Żarlickaekspert systemów zarządzania ISO 9001, 22000, 27001, 14001 i PN-N 18001. Doradca, trener, konsultant, właścicielka firmy AS - QUAL Szkolenia Doradztwo Audity.
więcej...

Dorota Czołak psycholog, trener biznesu, praktyk handlu zagranicznego. Porzuciła biznes na rzecz wspierania innych w ich rozwoju. Dzieli się swoją wiedzą biznesową ale również pasją do tworzenie sztuki użytkowej. Można więc uczestniczyć w szkoleniu Doroty dotyczącym np. praktycznych umiejętności w zakresie handlu z Chinami, jak i w warsztacie fusingu mikrofalowego. Nieustająco się kształci i rozwija pasje artystyczne. Z zamiłowania podróżniczka. Organizuje i prowadzi wyprawy do Chin. Strona Doroty: www.eduforce.pl

Jakub Izbicki - Trener, przedsiębiorca, coach, mentor. Jest właścicielem firmy działającej w obszarze sprzedaży i doradztwa. W przeszłości wieloletni pracownik korporacji, gdzie m.in. szkolił trenerów i prowadził międzynarodowe projekty Train-the-Trainer. W sumie przez kilkanaście lat zdobywania doświadczenia w przedsiębiorczości i działaniach trenerskich przeprowadził ponad 1200 dni szkoleniowych. 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego