Czy wiesz, że Polska wg badań Hosfstede jest krajem unikającym przyjemności, powściągliwym? - Klub Trenerow Biznesu

Przejdź do treści

Menu główne:

TYTUŁ: Komunikacja międzykulturowa dla trenera (online)
   

Szkolenie prowadzi:

dr Agnieszka Wąsik -  trener biznesu, wykładowca akademicki, coach,  lektor języka polskiego jako obcego. Specjalizuje się w szkoleniach z  nowych technologii, e-marketingu i kompetencji międzykulturowych.  Współpracowała z korporacjami międzynarodowymi, uniwersytetami i  placówkami dyplomatycznymi w Polsce, USA, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii  i na Węgrzech. Do niedawna prowadziła własną szkołę językową, w której  zarządzała zespołem rozproszonym i odpowiadała za wdrażanie e-learningu  i b-learningu. Obecnie współpracuje z branżą IT jako konsultant i  beta-tester narzędzi m.in do wideokonferencji, streamingu i zarządzania  projektami. Jest przedstawicielem ds. kupna na Polskę dla Landi  Szwajcaria z ramienia ASCENT Swiss Business Management. Dotychczas  przeszkoliła ludzi z ponad 60 krajów, zarówno na żywo, jak i online. Od  marca 2020 wspiera trenerów i inne pokrewne dusze w przejściu na pracę  zdalną w swojej grupie na Facebooku „Nowe technologie w pracy… każdego?”  (http://bit.ly/ntdlatrenera)

OPIS: Czy wiesz, że Polska wg badań Hosfstede jest krajem unikającym przyjemności, powściągliwym? Przecież „samochwała w kącie stała”. Przyjemnością jest nie tylko nowa torebka kupiona w ekskluzywnym butiku czy szybkie, sportowe auto, ale także… praca zdalna. A przynajmniej była — do marca 2020.
   

 
Przyjdź na szkolenie z komunikacji międzykulturowej dla trenera i dowiedz się więcej o tym, jak nasza kultura nas programuje.  

 
Co konkretnie będziesz mógł/mogła zrobić z nowymi umiejętnościami i wiedzą?

 
Wokół szkoleń:
— zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pomogą Ci targetować Twoje produkty i usługi do klientów z innych kręgów kulturowych
— poznasz obszary własnej kultury, która może Ci pomagać lub przeszkadzać w pracy zdalnej/ zespołowej/ indywidualnej.

 
Przed, na i po szkoleniu:
— dostosujesz komunikację i program do uczestników szkoleń z różnych kręgów kulturowych
— lepiej zrozumiesz potrzeby (około)szkoleniowe uczestników i firm z innych krajów
— przygotujesz się na różnice kulturowe w grupach i zespołach międzynarodowych.

 
PROGRAM:
Szkolenie składa się z 4 spotkań online po 2 godziny (w sumie 8 godzin). Każde spotkanie jest powiązane z zadaniem wdrożeniowym, które wspiera uczestników w nowych umiejętnościach i wiedzy. Zadania wdrożeniowe każdorazowo są wysyłane do trenera. Pomiędzy spotkaniami uczestnicy szkolenia komunikują się z trenerem oraz między sobą na wybranej przestrzeni współdzielonej.  

 
MODUŁ 1: Kompetencje międzykulturowe — wprowadzenie
Cel:  
  • Otrzymasz ujednolicone definicje pojęć takich, jak: kultura, inteligencja i świadomość kulturowa, tożsamość kulturowa, różnorodność kulturowa, szok kulturowy, wielo- i międzykulturowość, na których będziemy bazować przez całe szkolenie.
  • Pogłębisz swoją wiedzę o stereotypach i ich źródłach oraz przećwiczysz reagowanie na wybrane sytuacje.
 
Efekt:  
  • Moduł wprowadzający przygotowuje Cię do dalszej pracy w obszarze międzykulturowości.

MODUŁ 2-3: Jak nasza kultura nas programuje?
Cel:  
  • Poznasz komparatystyczną analizę międzykulturową Hofstede.
  • Przećwiczyć wdrażanie rozwiązań w organizacjach i zespołach międzykulturowych, bazując na case study i własnych doświadczeniach różnic kulturowych.
  • Będziesz mieć okazję do dyskusji i wymiany doświadczeń z obszaru międzykulturowości z innymi uczestnikami szkolenia.
 
Efekt:
  • Zyskasz większą wrażliwość na źródła różnic kulturowych i będziesz wyposażony/-a w narzędzia usprawniające komunikację codzienną i biznesową z przedstawicielami innych kultur, m.in. na poziomie dawania i przyjmowania feedbacku, umawiania spotkań, pracy zespołowej i pracy zdalnej.
 

 
MODUŁ 4: Różnimy się — i co dalej?
Cel:
  • Dowiesz się, kim jest mieszkaniec globalnej wioski i misjonarz oraz jaki wpływ tak skrajne postawy wywierają na kulturę organizacji.
  • Pogłębisz swoją wiedzę na temat oddziaływania kultury na postrzeganie wartości i tabu (case study).
  • Przećwiczysz techniki wspierające budowanie komunikacji międzykulturowej w oparciu o szacunek i zaufanie.
 
Efekt:
  • Poszerzysz swoje umiejętności komunikacyjne i będziesz w stanie dopasować je do sytuacji i rozmówcy z danego kręgu kulturowego.
 

Uwaga! To szkolenie jest szkleniem ONLINE! Aby wziąć w nim udział, uczestnik musi posiadać komputer ze stabilnym połączeniem internetowym oraz przeglądarkę internetową Chrome lub Edge Chromium. Szkolenie odbywa się na platformie dostarczanej przez Klub Trenerów Biznesu — uczestnik nie musi instalować niczego poza jedną z wymienionych powyżej przeglądarek. Szczegółowe instrukcje dotyczące logowania zostaną dostarczone odpowiednio wcześniej zarejestrowanym uczestnikom.  

 
DLA KOGO? To szkolenie jest dedykowane trenerom, zarówno freelancerom, jak i wewnętrznym, dla których praca zdalna to wciąż nowość. Zapraszamy również coachów, pracowników działów HR, liderów, konsultantów i edukatorów.

KALENDARZ SPOTKAŃ: 20, 21, 28, 29 października 2020r. godz. 17.30-19.30
CENA:
Trenerzy niezwiązani z Klubem - 580zł, Sympatycy Klubu i Członkowie grupy TTT – 500zł, Klubowicze i aktywni członkowie grupy Nowe Technologie na FB  – 390zł.

Zgłoś się:




Klubowiczów
Sympatyków Klubu
Grupy TTT
Członkowie grupy Nowe Technologie
Do żadnej z tych grup

 mailing
 Facebook
 Google+
 Linkedin
 znajomy
 inne




 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego